Máte rádi zahradničení, rostliny a pobyt venku? Pak je tenhle workshop určený právě vám!

 

Ve dnech 13. – 15. 8. (čtvrtek, pátek a sobota) se v prostoru parteru Masarykovy ulice v blízkosti Domu umění Ústí nad Labem uskuteční komunitní workshop Na vlně se členkami ateliéru K2N Landscape, které navrhly pokračování kultivace udržitelné zeleně pro místní betonové květináče. Na podzim roku 2019 zde pod taktovkou ateliéru K2N Landscape podobný workshop proběhl, výsledkem jsou dva květináče před Domem umění krásně osázené suchomilnými rostlinami.

 

Třídenní aktivita je otevřená všem dobrovolníkům, kteří chtějí přidat ruku k dílu a podílet se tak na zkrášlení a kultivaci tohoto prostoru, který si to jistě zaslouží.

 

Osazování bude probíhat vždy od 13 do 18 hodin. S sebou doporučujeme přinést si pracovní rukavice, oděv, případně drobné zahradnické náčiní. Bude-li chuť, můžete se zapojit i do plení již dříve osázených květináčů.

 

Závěrem několikadenního zahradničení se zde v sobotu 15. 8. zároveň po stejnou dobu (13:00 – 18:00) bude odehrávat i bleší trh s centrem v prostoru dětského hřiště (mezi dílnou U Pavouka a kanceláří CPI), který bude rovněž otevřen všem zájemcům. Přinést lze libovolné předměty k prodeji, výměně či darování bez poplatku za účast.

 

Adéla Bierbaumer z dílny U Pavouka si připraví hry pro děti.

 

http://k2n-landscape.com/ 

https://duul.cz/na-vlne-s-k2n-landscape/ 

 

Grafické zpracování: Marek Fanta

 

__________________________________________________________________________

Program se uskuteční za laskavé podpory Statutárního města Ústí nad Labem, Ministerstva kultury ČR, Fakulty umění a designu a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.