Vojta Pavlíček, Newborn
1. 6. 2017- 30.6. 2017

Vernisáž: 1. 6. 2017, 18:40,
DEPO Gallery, Kolbenova 923/34a, 190 00 Praha 9-Vysočany

 

 

„Obrazy Vojty Pavlíčka v sobě mísí jeho rozvinutou obrazotvornost, která neustále reaguje na veškeré stimuly, které ho obklopují“ představuje umělcovu tvorbu kurátor výstavy Christian Dominguez.

Pavlíčkův malířský projev je nekonvenční. Výstava s názvem Newborn, představí umělce jako experimentátora, který pracuje s širokou škálou uměleckých možností i médií. Publikum se setká tváří tvář s umělcovou vynalézavostí i otázkou jak si vážit a interpretovat umění, které krok po kroku boří náš dosavadní přístup. 

Jeho tvorba se vzdaluje tomu, na co jsme "esteticky" zvyklí a vyzývá nás vnímat obrazy s otevřenou myslí. Divák je konfrontován s umělcovou představivostí, s obrovskou dávkou energie, enthusiasmu a touhou objevovat vše, co pro něj malba představuje. V nejnovějších dílech používá pastóznější barvu a rozmáchlejší tahy. Abstraktní obrazy jsou divoké, kombinují různé styly, období i malířské prvky s novými technikami.

„Můžeme se přesvědčit, že následoval svou vlastní a neopakovatelnou cestu, díky které jeho tvorba upoutává pozornost“ shrnuje výstavu Dominguez.
Vojta Pavlíček řadu let žil a tvořil v zahraničí, mj. v Paříži, kde se jeho dílo stalo součástí několika sbírek francouzských sběratelů. Spolupráce s vysoce respektovaným mezinárodním kurátorem je impulzem, který přispívá k dalšímu rozvoji kulturní scény v Art Districtu Pragovka. 

O kurátorovi

Christian Dominguez je uznávaným expertem ve světě současného umění se zkušenostmi s produkcí výstav a kurátorstvím po celém světě. Jednou z klíčových osobností v jeho životě byl nezávislý kurátor Harald Szeemann (hlavní kurátor Dokumenta, Benátské Biennale, aj.), s nímž více než 12 let úzce spolupracoval. K dalším důležitým osobnostem patří vydavatel Benedikt Taschen a bývalý ředitel Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía José Guirao a umělci Martin Kippenberger, Albert Oehlen, Joseph Kosuth či Miquel Barceló.

DEPO Gallery

DEPO Gallery je nová mladá galerie současného umění, jejíž výstavní činnost je zaměřena především na podporu nastupující generace českých, slovenských, ale i zahraničních umělců. Je to prostor určený pro nové koncepty s důrazem na sociální témata a platforma pro konfrontaci české a zahraniční scény. 
Cílem DEPO Gallery je vytvářet velmi otevřené a atraktivní místo pro potenciální návštěvníky, nabízet jim množství nových poznatků a zážitků, a tím pomáhat prezentovat naší i světové veřejnosti mladé české umění. Snahou je rozvíjet spolupráci s mladými výtvarníky, předkládat jejich práci širšímu domácímu i zahraničnímu publiku a hledat nové možnosti prezentace umění v originálním prostředí industriální Pragovky.