I v letošním roce se Galerie Hraničář připojí k oslavám ústecké Noci kostelů, Muzejní a Galerijní noci. Již tradičně pro vás máme připravený bohatý program pro malé i velké návštěvníky.

 

16:00 Výtvarný workshop pro děti a křest zinu Kořínky

  

16:00–19:00 Swap rostlin

Máte rádi rostliny všeho druhu? Chtěli byste některé věnovat a naopak si doma osvěžit vzduch novými? Pak přijďte na výměnu rostlin do Hraničáře! Přineste s sebou cokoliv – odnože, řízky, pokojovky, balkonovky, kaktusy, ale třeba i nepotřebné květináče. A můžete přijít, i když žádnou rostlinu na výměnu nemáte, ale chcete si jen nějakou odnést.

  

18:00 Komentovaná prohlídka výstavy

Komentovaná prohlídka výstavy o transformativním vzdělávání Kořínky míří dolů, rostlinka stoupá vzhůru v Galerii Hraničář za účasti kurátorky výstavy Maro Kraus Hajrapetjan a zahájení umělecké intervence Bronislavy Orlické.

  

19:00 Koncert: Dynamic Muffins

Kapela ZUŠ Evy Randové pod vedením Janka Chlada, hrající převážně funk, soul, rnb, pop. Vznikla zhruba před deseti lety, za účelem poskytnout možnost vyzkoušet si, jak to funguje v praxi. V průběhu let se zde vystřídalo mnoho mladých hudebníků. Před dvěma lety vznikla přípravka, další samostatně hrající těleso, které se specializuje více na rock.

  

21:00 Forget Heritage #12: Mozaika

Monumentální dílo výtvarníka Miroslava Houry zdobící někdejší fasádu ústeckého magistrátu pokrývá plochu 450 m2 a jedná se tak o největší mozaiku v Evropě. Unikátní je také vznik samotné mozaiky. Autor musel jednotlivé výjevy kreslit v poměru jedna ku jedné a práce mu zabrala téměř čtyři měsíce. Vlivem politických okolností také mozaika prošla úpravami, kterých si málokdo na první pohled všimne. Hourovu mozaiku završují letící holubice a postavy dětí. Autorka Vanda Michalská se tak rozhodla požádat děti z Krásného Března, aby ukázaly, kde v jejich okolí je jejich pomyslná zeď magistrátu a jaký příběh o vysvobození a vítězství by zvolily ony. Pod jejím vedením vznikl workshop, během kterého se děti seznámily s příběhem mozaiky a zareagovali svoji vlastní verzí výzdoby veřejného prostoru.

   

21:30 DJ D.Mouse

Afterparty v útrobách foyer Veřejného sálu Hraničář. Marek Plch aka DJ D.Mouse díky svému multižánrovému přístupu a kombinaci klasických hitů i rozmanitých specialit uspokojí široké spektru posluchačů. Bude se tančit!