V Polagraphu bude od 3. června vystavovat svoje Polaroidové snímky Singapurská umělkyně Noreen Loh Hui Miun. Nebudou to však ledajaké Polaroidy. Noreen je totiž velká experimentátorka a tak se rozhodla použít Polaroid zcela jinak a dodat tomuto médiu zcela nový rozměr.

Její projekt Beneath the Surface je tak interaktivní výstavou pracující s instantní fotografií a snažící se zapojit do ní i samotného diváka. Noreen se už několik let věnuje právě Polaroidu, filmům Impossible a hledání jejich hranic. Fotografie rozlepuje, přenáší na papír či prosvětluje. Tentokrát si vzala do parády prázdné kazety od instantních filmů a nainstalovala své fotografie přímo do nich. Na každou kazetu přidala tlačítko, po jehož zmáčknutí se určitá část fotografie rozsvítí. Díky tomu se jí daří zdůraznit jednak obsah fotografií, tak ale i technologii jejich vzniku. Vrstva fotografie je totiž z obou stran nalepená na jakési fólii, což ostatně dalo samotnému projektu název Beneath the Surface, tedy pod povrchem.

Výstava tak nadchne nejen svojí interaktivitou, ale také jakýmsi skrytým sdělením, jež v sobě snímky obsahují a jež vám odhalí právě po svém "rozsvícení".

Jasným důkazem, že je Miun velká experimentátorka, jsou i její starší práce. Kromě fotografie se totiž věnovala například i fenoménu floral art, tedy tvorbě objektů z květin. Podílela se i na několika velkých světových výstavách, ale v České republice vystavuje zcela poprvé.