Výstava "Not Only Women" přináší do České republiky ty nejvýznamněnší a nejzajímavější ženské portréty z produkce špičkového švýcarského fotografa Michela Comteho. Za svou třicetiletou kariéru fotografoval světově známé herečky, modelky, zpěvačky a další umělkyně. Záštitu nad výstavou převzal velvyslanec Švýcarska v České republice J. Exc. pan André Regli.

Výjmečný výstavní projekt pořádá Leica Gallery Prague ve spolupráci s galerií Vernon. Výstava „Michel Comte. Not Only Women. Feminine Icons of our Times“ představí v České republice jednoho z největších fotografů a portrétistů současnosti – Michela Comteho. Geraldine Chaplin o něm řekla: „Je to potulný rytíř fotografie: tulák, dobrodruh, nomád s fotoaparátem.“

Během své kariéry cestoval po celém světě, pracoval na reklamních kampaních pro slavné značky, jako jsou Gianfranco Ferré, Dolce & Gabbana, Armani, Versace atd. Zařadil se mezi nejžádanější fotografy módy na mezinárodní úrovni. Jedinečná schopnost zachytit tváře a těla se mu stala téměř loveckou posedlostí.

Výstava „Not Only Women“ vychází z předpokladu, že obraz módy a zvlášť té ženské, byl příliš často zkoumán pouze z pohledu ikonografického a stylistického. Michel Comte tento předpoklad zcela vyvrací. Jeho náhlé nápady se neomezují pouze na plasticko-estetické zkoumání objektu, jeho obrazy nejsou pouze dobře zinscenovaným divadlem, kde hlavní představitelkou je žena. Comte se stylistickou dokonalostí odkrývá intimitu ženskosti. V jeho ženských portrétech vystupují na neutrálním pozadí jasné obrysy obličejů a siluety těl. Nacházíme zde i kompozice, kde pozadí ožívá a stává se podstatnou součástí hlavního motivu. Ženy, které fotografuje, nejsou nikdy pouhé předměty, jsou vždy osobami, které se fotografovi daří transformovat na ikony současné ženskosti.

Mezi akty a portréty modelek, hereček a dalších umělkyň patří ty nejvýznamnější, které Comte ve své kariéře fotografoval – mezi jinými např. Verushka, Iman, Wallis Montana, Claudia Schiffer, Helena Christensen, Cindy Crawford, Carla Bruni (slavné skandální akty první dámy Francie) , Letitia Casta, Giselle Bündchen, Luise Bourgeois, Sophia Coppola, Catherine Deneuve, Isabella Rossellini, Sharon Stone, Sophia Loren, Charlotte Rampling, Geraldine Chaplin, Sandra Bernhard, Tina Turner, Whitney Houston.