Vodičkova 37, Praha 1
úterý – neděle 13 – 19
www.langhansgalerie.cz

NOW & WOW
ZNOVUZROZENÍ MÓDNÍ FOTOGRAFIE

Kurátor: Walter Keller

Po desítkách let, kdy módní fotografii tvořily neustále se střídající generace profesionálních fotografů, a kdy byly tyto fotografie následně publikovány v uznávaných časopisech, nyní nastává změna. Největším snem nejprogresivnějších fotografů už není dostat se na obálku Vogue. Raději chtějí oslovit co největší počet diváků prostřednictvím svých blogů zveřejňovaných na internetu. Obrazy představované na těchto blozích jsou doslova šílené, míchá se v nich pouliční, reportážní, lifestylová i módní fotografie, vytvářejí mladý pohled na moderní svět, ve kterém žijeme.

Tato výstava představí velký výběr fotografií od Číny po Jižní Ameriku, od USA po Českou republiku v interaktivní podobě, založené na digitálních technologiích, s použitím iPadů a plochých obrazovek jako současné odpovědi na otázku, jak dnes obrázky cestují světem.

Součástí výstavy je i vzácná módní série z devadesátých let od světově proslulého fotografa Roberta Franka a rovněž notoricky známá série "Go Sees" (Castingy) mezinárodního módního fotografa Juergena Tellera. Oba umělci jsou na přehlídce zastoupeni monografiemi, jež seznámí publikum s neznámou prací Roberta Franka a dlouhodobě vyprodanou publikací Juergena Tellera.