V reakci na tématiku současné výstavy v Domě umění Ústí nad Labem na Masarykově ulici Z tuku a města zabývající se průmyslovou historií severočeského kraje, připravili studenti ateliéru Interaktivní média na Fakultě umění a designu UJEP skupinovou performance nazvanou O jako…

 

Prostřednictvím rituálu, jehož součástí je motorový olej, chtějí artikulovat některé environmentální neduhy, zejména vážící se k průmyslové výrobě předmětů každodenního užívání. Nad mnohými věcmi, které jsou pro nás ve své všednosti obyčejné a samozřejmé, se vůbec nepozastavujeme. Uniká nám tak často, že jejich vznik může doprovázet proces, který využívá fosilní paliva nebo jiné neudržitelné zdroje a výrobní procesy, které neadekvátně zatěžují životní prostředí nebo jejichž výroba probíhá za neetických pracovních podmínek, ačkoliv samotný produkt se může tvářit ekologicky.

 

Ateliér Interaktivní média pod vedením Pavla Kopřivy a Jana Proška využívá ke své prezentaci fotografii, objekty, performance, ale především digitální média. Nejproblematizovanějšími tématy bývají například otázky environmentu, současná politická situace, sociální sítě, celospolečenské problémy aj.

 

17:00 začátek před Domem umění na Parteru (Masarykova 14)

18:00 následuje zahájení výstavy Vánočního Pop-upu v Galerii 2