K přežití budoucnosti budeme potřebovat konkrétní návod, jak v systému existovat. Ropná párty končí, ale všichni se chováme, jako kdyby mejdan právě začal. Jistota neudržitelného stavu je jistá. Energie současnosti nás žene vpřed, avšak naše intuice ještě vysílá signály,
a iniciuje hledání vlastních, bytostných cest, zachraňuje původní a jednoduché.
Začíná se zřetelně projevovat nutnost měnit budoucnost, nebo život kolem nás spíš vypadá, že se nic nezmění? Jakým způsobem žít, aby to co po nás zůstane, mohli užít ti, co přijdou po nás? A jaký bude na konci náš osobní příběh? Napadají nás tyto myšlenky jen proto, že jsme v druhé půlce života, anebo se skutečně něco děje? Teď již víme, že nemáme tolik času.
Vážné pochybnosti o prospěšnosti umění se mísí s neustálou potřebou ho vykonávat. Fabrika tvorby ve všech detašovaných ateliérech neustále chrlí nové a nové produkty. Jsou tu pořád jednotlivci, kteří vynakládají podivné manické úsilí k reflexi doby, ve které žijí. Parodují realitu a diverzivně do ní vstupují. Dochází k zanícenému samplingu jsoucna, vyhodnocování a následnému materializování do různých uměleckých forem.
Umělecká díla prezentovaná na výstavě One Day You Will Lose It All jsou důkazem toho, že zrcadlo je realitě nadále ostražitě nastaveno. Nevíme, jak to všechno skončí, a tak se ptáme. Momentálně neděláme nic jiného, než že vybíráme intuitivně taková díla, která různými způsoby reflektují aktuální stav reality – stav naší ropné párty. Uvidíme, co bude dál.

Kurátoři: Krištof Kintera + Denisa Václavová