Kulturní centrum Moving Station Plzeň vyhlašuje open call pro doprovodný program festivalu nových forem divadla a performance NASTEVŘENO, který se bude konat na konci května v Plzni. Performativními akcemi a happeningy chceme v rámci festivalu nezávislého divadla oživit především okolí nádraží Plzeň-Jižní Předměstí a protější budovy, kde Moving Station sídlí (Koperníkova 56).

 

Ideálně tedy hledáme umělce-performery, kteří se nebojí vystupovat ve veřejném prostoru a zároveň okolí své performance učinit její součástí.

 

Termín konání festivalu NASTEVŘENO je 26. – 30. 5. 2021 (v případě stále přetrvávající pandemické situace připravujeme možnost částečného přesunu do online prostředí nebo přizpůsobení živého programu aktuálně platným opatřením).

 

Performance může pracovat s jakýmkoliv druhem umění (výtvarné, hudební, pohybové, herecké, vypravěčské, literární…). Naším cílem je vytvořit sadu drobných intervencí do veřejného prostoru v délce trvání od několikaminutové performance po 2–3 hodinovou instalaci či konceptuální tvorbu.

 

Vybraným umělcům nabízíme honorář a ubytování v místě.

 

Své přihlášky či dotazy posílejte výhradně elektronicky na adresu jana.movingstation@gmail.com

 

K přihlášce připojte příklady Vaší dosavadní práce v oboru a návrh/koncept nabízené akce, aktivity.

 

Do předmětu e-mailu zadejte „OPEN CALL NASTEVŘENO“.

 

Uzávěrka: 8. 4. 2021

 

Těšíme se na vaše návrhy a děkujeme!