Alexey Klyukov, 2023

Vyhlašujeme výzvu k účasti na Veřejném slyšení ve věci hladových duchů.

 

Hladoví duchové jsme my všichni*všechny, jež pohání nutkavá potřeba zaplňovat prázdnotu, úzkost nebo trauma, se kterými se neumíme vyrovnat. Jako hladoví duchové jsme často přesvědčováni*y o tom, že si za své problémy můžeme sami*y a máme se s nimi umět vypořádat. Tyto problémy je ale nutné nahlížet jako důsledek sociálních a ekonomických příčin, strategií vyloučení, vykořisťování, normativity a útlaku.

 

Zkuste si vybavit, jaké věci děláte vědomě nebo nevědomě jako způsob úniku, úlevy, kompenzace. Jaké věci, techniky, postupy, strategie vám přinášejí krátkodobou nebo dlouhodobou úlevu od náročných emocí, vzpomínek, nezvladatelného stresu, ztráty kontroly a spojení s druhými, nespokojenosti se sebou samými, dlouhodobých tlaků okolí? 

 

Váš příspěvek bude součástí Veřejného slyšení. Jedná se o specifický 3hodinový formát Institutu úzkosti, který umožňuje koncentrovaně se zaměřit na zkoumané téma skrze příspěvky sdílejících. Z kaleidoskopické skladby příspěvků by měla jasně vystoupit mapa systémového útlaku a stresu, který vede k závislostem různých typů. Příspěvek může mít podobu osobního příběhu, krátké přednášky, performance nebo jiného, volnějšího vstupu a může se týkat čehokoliv, co vaše okolí označuje jako zlozvyk, závislost, posedlost. Příspěvky by neměly překročit 5 minut. Slyšení se zúčastní cca 45 hostů a hostek z různých oblastí. 

 

Pokud máte zájem o účast ozvěte se nám do 31. března 2023 na iu@institutuzkosti.cz. Veřejné slyšení se bude konat v květnu 2023 v Praze. Místo, datum a čas budou upřesněny. Honorář 500 Kč.