Galerie Edikula po svém dočasném přesídlení do Čítárny Filozofické fakulty vyhlašuje otevřenou výzvu do výstavního bloku na jaro/léto 2021. Diváci zde mohou vystavované instalace zhlédnout skrze prosklenou stěnu z ulice Arne Nováka.

 

Galerie Edikula oproti minulým výstavním blokům, kdy vystavovala v srdci Filozofické fakulty (před vchodem na studijní oddělení FF), představuje umělecké instalace za prosklenou stěnou Čítárny FF MU. Požadavky a možnosti pro umělce zůstávají velice obdobné.

 

Open Call je stejně jako dříve určen zejména pro studenty a začínající výtvarníky.

 

Požadavky na výstavní projekt:

● komunikace se samotným výstavním prostorem

● dobrá viditelnost z ulice

● bezúdržbovost (není možné každý den zapínat projektor, tablet nebo multimediální přehrávač, ale je možné zapojit osvětlení pomocí časovačů)

 

Obsah přihlášky:

● anotace projektu

● portfolio

● životopis

 

Přihlášky posílejte elektronicky na: galerie.edikula@gmail.com 

Uzávěrka: 12. 4. 2021

 

Výstavní projekt vybere koordinační tým Galerie Edikula: Žaneta Turoňová, Kristýna Mikešová, Kristýna Bartošková, Ester Horáková, Jakub Kříž, Tereza Kučerová, Tereza Habartová, Jana Gazdagová a Kateřina Kotápišová

 

Galerie poskytuje:

● prostor

● kurátorskou podporu

● přípravu vernisáže včetně její fotodokumentace

● propagaci výstavy (plakáty, internet)

● příspěvek na instalaci a dopravu

 

Vyhlášení a zveřejnění výsledků 15. 4. 2021

 

Výsledky budou zveřejněny na facebookových stránkách Galerie Edikula a zaslány všem přihlášeným prostřednictvím e-mailu.

 

Budou vybrány dva výstavní projekty, které budou postupně vystaveny od 22. 4. do 13.5. a od 20.5. do 10. 6. 2021.

 

Galerie se realizuje z podpory stipendijního programu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na podporu spolkové, kulturní a umělecké činnosti studentů.

 

Galerie Edikula vznikla na jaře roku 2019 z iniciativy studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Původní myšlenkou stojící za vznikem celého projektu, byla touha překlenout komunikační propast mezi začínajícími umělci a teoretiky. Naší snahou je zejména vytvořit dialog mezi těmito skupinami a současně také poskytnout prostor pro jeho vyjádření.