Největší tuzemský festival ilustrace a komiksu LUSTR letos oslaví 10. narozeniny! Letošní ročník proto bude ještě o něco velkolepějším setkáním mezinárodní ilustrátorské scény. Tvůrci, kteří v rámci festivalu ještě nevystavovali, se nyní mohou v rámci open callu hlásit do výstavní sekce Showcase mladých talentů, a to do konce května.

 

Dnes již tradiční část výstavního programu nesoucí název Showcase mladých talentů přináší každoročně volnou přehlídku toho nejzajímavějšího, co se urodilo v ateliérech mladých ilustrátorů a komiksových tvůrců za poslední rok. Festival chce prostřednictvím této sekce nabídnout to nejčerstvější z ilustrátorské scény, a také představit nová jména. Přehlídka bude opět rozdělena do dvou samostatných sekcí: komiks a volná ilustrace. Vystavující showcasu vybírá odborná porota na základě přihlášek, které je možné na webu festivalu podávat do konce května. 

 

Podmínky pro podání přihlášky jsou tři:

– U výstavního projektu nesmí jít o čistě komerční tvorbu

– Přihlášený autor dosud na festivalu nevystavoval

– Mělo by se jednat o práce vzniklé během posledního roku.

 

Festival LUSTR se přitom nezaměřuje pouze na knižní ilustraci a komiks, v rámci open callu se do výstavního programu lze hlásit také s projekty, které leží na pomezí médií, např. s kresebně pojednanou objektovou tvorbou, ilustrátorskými přesahy do textilu, animací nebo digitálními médii. Z přihlášených projektů vybere zhruba 35 nejzajímavějších odborná porota složená z hvězd české ilustrace a komiksu, nakladatelů, pedagogů, novinářů a pořadatelů festivalu. Šanci zaujmout mají především originální projekty s neokoukaným stylem, dobrým nápadem a promyšleným provedením instalace.

 

Přihlašujte se do: 31. 5. 2023

Přihlašujte se přes: https://form.jotform.com/222492426290354