Projekt Becoming Czech hledá umělce z řad migrantů žijících v České republice!

  

Becoming Czech bude probíhat jako kolaborativní performativní výstava v březnu v roce 2022. V koprodukci s Terénem, scénou Centra experimentálního divadla, bude zkoumat vztah první generace migrantů v Brně a České republice k tématům národní identity, sounáležitosti a širším otázkám migrace.

 

Projekt vede Lora Krateva – bulharská umělkyně žijící v Sheffieldu ve Velké Británii. K tomuto projektu ji přivedla její životní zkušenost s migrací v šesti různých zemích a nedávné poznatky ze žádosti o britské občanství.

 

Lora je součástí divadelní společnosti Global Voices Theatre, která se věnuje uvádění mezinárodního divadla dlouhodobě vyloučených tvůrců ve Velké Británii. Vytváří autorské, sociálně angažované divadlo s profesionály i členy komunity a spolupracuje s organizací Arts & Homelessness International, kde hájí místo pro kreativitu v oblasti poskytování pomoci bezdomovcům. Lora je členkou skupiny What Next? a zakládající členkou hnutí Migrants in Theatre, které se zasazuje o lepší reprezentaci imigrantů první generace na jevišti i mimo něj.

 

Koho hledáme:
Hledáme 3 umělce/kyně napříč uměleckými obory pro spolupráci na projektu Becoming Czech. Mělo by se jednat o umělce nebo kolektivy se zkušeností s migrací, ideálně o první generaci v České republice. Vítáme etablované i neetablované tvůrce a tvůrkyně – přijímáme přihlášky od kohokoli s tvůrčím nápadem.

Alespoň jeden z vybraných umělců bude mít sídlo nebo vztah k Brnu.

 

Co nabízíme:
honorář 1500 € (zahrnuje případné daně)

Náklady na překlady, tlumočení, případně jiné výdaje spojené s participací – v případě, že budete takovou podporu v rámci spolupráce potřebovat, uveďte to prosím při podání přihlášky. Praktická spolupráce může být vedena v češtině, angličtině, francouzštině, španělštině a bulharštině.

 

Jak se přihlásit:
Vyplňte tento formulář (pouze v ENG) do pondělí 31. ledna do 20:00 hodin. Pokud je pro vás vyplnění obtížné kvůli jazyku nebo jiné okolnosti, prosíme kontaktujte nás pro asistenci.

  

Více informací na jasuteren.cz