Festival Prague Pride hledá nové programové partnery. Máš nápad, který odpovídá letošnímu tématu a strategii? Vyplň do 6. 5. formulář a my se ti ozveme.

 

Věnuješ se lidskoprávní sféře, aktivismu, děláš umění anebo dokážeš připravit neodolatelný event pro svou komunitu? Jestli ti chybí příležitost a prostor ukázat, že to opravdu umíš, máme pro tebe skvělou zprávu: Festival Prague Pride vyhlašuje Open call na nové programové partnery*ky! 

 

Hledáme primárně nový a originální program, jako je například virtuální realita, prožitkové eventy, moderní performativní umění, interaktivní vzdělávání apod. Jestli máš ale důležité téma na debatu a dokážeš přivést skvělé hosty, dohodneme se taky. Jen nezapomeň, že tvůj program musí následovat strategii a cíle festivalu a odpovídat tématu festivalu.

 

Téma festivalu

Letošní festival se bude primárně věnovat lidským právům ve východní a střední Evropě. Naším cílem je informovat, jaké podmínky pro život mají LGBTQ+ lidé v zemích jako Polsko, Rusko, Maďarsko, Slovensko nebo Ukrajina. Nechceme ale jen problematizovat jejich situaci, budeme také oslavovat jejich bohatou queer kulturu a představovat jejich tvorbu, která vzniká i navzdory nepřízni geopolitické situace.

 

Česká republika stojí na hraně mezi „západním“ a „východním“ pohledem na svět. Chceme poukázat na rozdíl mezi životem queer člověka v Polsku a například v Německu. Kterou cestou se vydá ČR? A jak toho dosáhnout? Situací a věcí „na hraně“ je však kolem nás mnoho i bez ohledu na to, kde žijeme. Jaké jsou ty vaše? Co je pro vás na hraně a co už za hranou? Pro nás je na hraně například ekologie, cenzura, bodyshaming, agrese, nebo chemsex.

 

Jak se přihlásit

Máš nápad? Umíš ho zpracovat a podat veřejnosti? Přihlas se do 6. 5. vyplněním formuláře a my se ti ozveme. Domluvíme si schůzku a doladíme podrobnosti. Milujeme nové nápady a chceme mít program opravdu rozmanitý, aby si všichni přišli na své.

To ale taky znamená, že akce pečlivě vybíráme a dbáme na jejich obsahovou i produkční kvalitu. Zároveň hlídáme, aby se nám typově stejné akce nepřekrývaly a nebyly si navzájem konkurencí. V jeden den tak nebudeme dělat např 3 retro party.