První z koncertních večerů dramaturgicky vycházející z užších a širších nominací Hudebních cen Vinyla 2015. (www.vinyla.cz).

Aid Kid
Po sérii nadějných singlů a remixů (Deaths, Kittchen, Lenka Dusilová) se elektronický hudebník Ondra Mikula alias Aid Kid dočkal v roce 2015 vydání svého eponymního debutu. Beatová alchymie post-dubstepu si na něm podává ruku s postrockovou epičností a citem pro písňové struktury. Málokdy je elektronická hudba takhle napěchovaná emocemi jako na debutu Aid Kida, na němž hostuje i Veronika Buriánková z Kalle. Aid Kid je laureátem Hudebních cen Vinyla 2015 v kategorii Objev roku.

http://aidkid.cz/

ROLE
Když Jakub Jirásek alias J sestavil vloni reprezentativní kazetu českých kytarovek The Czech Tape, odstartoval ji výraznou skladbou Příběh od nepříliš známého pražského projektu ROLE. Dva roky stará písnička naštěstí nebyla jen připomínkou minulosti. ROLE se v roce 2015 probudili k nové aktivitě a vydali další singl Nevadí nebo vyjeli na krátké turné. Garážových kytarovek navazujících na devadesátky se poslední roky zrodilo několik, trio z Libně ale vydělují třeba české texty a osobitá nálada.

https://www.youtube.com/channel/UCUqjeF7dHgEdMUfu_fA4_Xw

Projekt Hudebních cen Vinyla 2015 finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR a Statutární město Brno. Koncertní večery “Ozvěny Hudebních cen Vinyla” se konají ve spolupráci s PRAHA / Fórum pro architekturu a média.

 

https://www.facebook.com/events/554487581423329/#