Galerie Vernon uvádí výstavu v Miláně žijícího italského umělce Paola Ciabattiniho, který zde na velkoformátových malbách odhalí své abstraktní, intimní krajiny mysli.

Paolo Ciabattini (Milán, 1961) je absolventem architektury a designu na univerzitě San Raffaele v Římě a interiérového designu na Evropském Institutu designu v Miláně. Zájem o umění projevoval od mladých let a držel se ho i v období, kdy se živil jako architekt a stavební projektant. Nakonec se rozhodl nastoupit na Akademii výtvarných umění Brera v Miláně, kde vystudoval dějiny umění a malbu.

Od figurální malby se pozvolna přesunul k abstrakci. Jeho tvorba se vyznačuje silným smyslem pro intimitu, jako by se záměrem odhalovat umělcův osobní svět, plný malých, kosmických tajemství jeho soukromého vesmíru.

Pro Ciabattiniho znamenal tento přesun zásadní zlom v jeho tvorbě: „Nejrozsáhlejší studie v malbě a kresbě se provádí na lidském těle. Poté, co jsem důkladně poznal tvary lidského těla, nakreslil každý sval a kost, začal jsem je rozkládat a používat k hledání nových forem a nových pravd, které před vámi nebudou stát jako model, ale musí se hledat uvnitř sebe. Bylo to jako osvobození. Konečně jsem nabyl pocitu, že nastal čas hledat skutečnou podstatu malby prostřednictvím hledání nových forem a významů.

 

Vernisáž se koná 26. 3. 2015 v 18.00 v Galerii Vernon, Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5 za přítomnosti umělce.
 

O Galerii Vernon

Galerie byla založena v roce 2001 Monikou Burian Jourdan. Od začátku má Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Stavět světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje. Galerie je otevřena ve středu, čtvrtek 12 – 19h, pátek 12 – 17h, sobotu 10.30 – 18h. Každou první středu v měsíci je vstup zdarma. Děkujeme našim sponzorům: De'Longhi, Achour & Hájek a mediálním partnerům: ArtClue, Art Guide East, GoOut, CityBee, Expats.cz, Kulturissimo, protisedi.cz.