Pavel Preisner (*1970) malíř, ilustrátor, básník a pedagog. Díla vybraná pro výstavu v Galerii Václava Chada představují převážně bílou a černou sérii maleb s barevnými prvky lidských a zvířecích koster, nebo jen jejich fragmentů. Vedle kostlivců se stávají námětem i různé další banální předměty nebo situace, které autora každodenně obklopují, mnohdy působící až fantaskně. Vybraná díla vznikla v posledních třech letech (2019-2021) ve Zlíně. Bílá a černá barva v tvorbě Pavla Preisnera není záležitostí pouhých několika posledních let, ale provází ho průběžně, v různých etapách jeho tvůrčí činnosti. 

 

Pavel Preisner není jen malíř, ale i básník. Při přípravě výstavy se tak zrodila myšlenka vytvořit krátké literární dílo vztahující se přímo k vybraným malbám. Vznikl text Krása bude divná nebo nebude vůbec, podle něhož také nese výstava svůj název. Vedle obrazů tak nalézáme i poetické vyjádření autora v podobě svébytné autentické výpovědi.
 

Vernisáž: 5. 8. 2021 v 17 hodin
Gallery Tour: 4. 9. 2021
Setkání a komentovaná prohlídka s autorem: 14. 9. 2021 v 17 hodin

 

Otevřeno: úterý–pátek 13–17 hod., prohlídku mimo otvírací dobu je možné sjednat 2-3 dny předem přes email galerie@zlinskyzamek.cz