Etc. galerie zve na skupinovou performance s názvem půda / hlína / zem, která se uskuteční v rámci programu Představy komunity II: Sdílení krajiny. Performance je součástí stejnojmenného projektu studia Prototyp. V průběhu večera proběhne křest doprovodné publikace k projektu.

 

Projekt vznikl jako laboratoř pro spolupráci kolektivu umělců a umělkyň na sdíleném tvůrčím procesu, jehož zastřešujícím tématem byla reflexe půdy a země. V průběhu roku 2019 se kolektiv scházel a postupně utvářel sdílený prostor imaginace, jenž byl východiskem pro vznik individuálních i kolektivních děl. V kooperaci s přizvanými teoretiky byla vytvořena obrazová publikace mapující realizované akce a vývoj společného uvažování nad sdíleným tématem.

 

Skupinová performance v galerii etc. fyzicky přepisuje proces spolupráce kolektivu. Každá z akcí je demonstrací myšlenky v prostoru, která se zde setkává a koexistuje s ostatními. Galerie se tak stává analogií pracovního prostředí, rhizomem tvůrčího procesu kolektivu. Událost bude streamovaná z perspektivy návštěvníků v reálném čase.

 

Součástí kolektivu jsou umělci a umělkyně: Karel Kunc, Barbora Dayef, Tomáš Hrůza, Veronika Čechmánková, Nikola Brabcová, Karin Šrubařová

 

Performance proběhne v etc. galerii (Sarajevská 16, Praha 2) a zároveň online na www.etcgalerie.cz