Site-specific hudební akce v atypické lokaci ochozu nádvoří Domu pánů z Kunštátu představí široké spektrum přístupů v experimentální zvukové tvorbě. Událost se částečně koná v návaznosti na výstavu umělecké dvojice STRWÜÜ v G99 a rezidenční program BAiR, jehož aktuální účastníci v rámci večera prezentují zvukově orientovanou část své tvorby.

  

Komponovaný večer experimentálních zvukových přístupů v rámci festivalu vizuálního umění Brno Art Week pořádá projekt uměleckých rezidencí Brno Artists in Residence, Galerie G99 a Vašulka Kitchen Brno ve spolupráci s Domem umění města Brna

 

Nástroje a přístup dvou virtuózních hudebníků – Aldana Duoraana hrající na tradiční jakutský chomus a Tomáše Niesnera hrající na akustickou kytaru – reprezentují sice dva odlišné hudební a kulturní světy, ve společné improvizované hudbě je ale jejích základním cílem hledání společné souhry, tématu, jazyka. 

  

Aktivity čínsko-německé umělecké dvojice STRWÜÜ (Jo Wanneng & Lukas Fütterer) se pohybují na pomezí živé improvizované hudby, performance a instalace. V době konání akce bude možné navštívit také jejich probíhající výstavu Viscosity and Dissociation, or the Sea without Horizon v galerii G99 (přízemí Domu pánů z Kunštátu).

 ⠀ 

Umělecká práce aktuálního rezidenta BAiR Mátého Eloda Jankyho, na hudební scéně vystupujícího pod aliasem Alley Catss, se vztahuje ke zkušenosti virtuality. Představitel aktuální post-ambientní experimentální klubové elektronické hudby se zajímá o improvizaci, texturní přemýšlení, eklektismus a hranice hudby.

  

Britský*á umělec*kyně Joshua LeGallienne svou tvorbou prozkoumává intimní vztah materiality a akustického zvuku. Prostřednictvím sochy, instalace či performance inscenuje bezprostřední setkání zvuku, fyzických materiálů i prostředí, které je obklopuje. Joshua je rovněž aktuální*m rezidentkou*em programu BAiR.