Jarní les, 2012, akryl, plátno, 150 x 200 cm

Jarní výstava v Galerii Petr Novotný je ve znamení obrazů malíře Petra Pastrňáka. Je to jeho druhá samostatná výstava v této galerii.
Pastrňák se narodil roku 1962 ve Frýdku-Místku. V letech 1990 – 1996 studoval na pražské Akademii u Milana Knížáka, Michala Bielického a Jiřího Davida. V současné době žije a pracuje v Praze a v Indii.
V Pastrňákově díle je značný podíl abstrakce, má ale i svou realističtější polohu. Vedle gesticky uvolněných a mnohokrát variovaných krajin, tvořených štětcovou vymývanou technikou, jsou to jeho pozoruhodné stříkané portréty nebo malby válečkem. Celkově působí jeho práce fascinujícím virtuózním dojmem, výraznou estetikou a dobře čitelným rukopisem, který však není nudný a daří se mu nás stále překvapovat. Tato výstava nepředstavuje poslední autorovy obrazy, nýbrž je průřezem posledních patnácti let jeho tvorby.
Petr Pastrňák vstoupil na českou výtvarnou scénu v první polovině devadesátých let, ještě jako student AVU. Brzy nato už spolupracoval a vystavoval v pražské Galerii MXM, dnes se počet jeho samostatných výstav blíží ke čtyřicítce. Jeho pozice na naší vizuální scéně je dnes již velmi výrazná a nezpochybnitelná.

Petr Pastrňák /Kosmický tanec
25. března – 9. května 2015
Galerie Petr Novotný, Heřmanova 35, Praha 7
Otevřeno úterý – pátek 12 – 18 hod., sobota 12 – 15 hod.
Vernisáž ve středu 25. března v 18 hod.