V průběhu jednoho týdne budou umělci a umělecké skupiny z několika zemí pracovat na instalacích, umístěných v okolí mysliveckých posedů, či přímo na nich, mezi vesnicemi Hranice u Malče a Libice nad Doubravou v podhůří Železných hor na Vysočině. Umělci různým způsobem reagují na téma myslivectví, ať již se inspirují loveckou hudbou a tradičním vábením zvěře, mysliveckými kostýmy či rituály, anebo třeba literaturou pro děti. Na Vysočině přivítáme mimo jiné duo Anti-Delusion Mechanism z Amsterdamu, hudebníky Martina Janíčka a Petra Vrbu, mexickou umělkyni Christinu Maldonado, slovenského konceptuálního umělce Jana Kostolanského či Petru Polívkovou z nedaleké Chotěboře. Procházka po posedech s umělci a s hudebním doprovodem se uskuteční v sobotu 23. 8. od 15 hodin (sraz v prostoru KRA, Hranice 6, Maleč).

Kromě těchto instalací se v průběhu týdne uskuteční řada dalších aktivit – projekcí, koncertů či dílen. Festival zahájíme v pondělí 18. 8. po setmění 18. 8. diskusí s filmařem Jaroslavem Kratochvílem o novém filmu Lovu zdar!, s projekcí ukázek z filmu ve venkovním Kině Na beton. Chodecká performance belgické skupiny Various Artists s názvem Périphérique.0 bude probíhat od pondělí do pátku. Koncert Ivana Palackého proběhne v prostorách bývalého kravína v pátek od 20 hodin.

Přímo na posedech bude od pátku do neděle nainstalovaná výstava působivých fotografií vycpaných zvířat Kamily Musilové a o fotografických pastech instalovaných pro získání záběrů divokých zvířat povypráví v sobotu 23. 8. od 20 hodin režisérka Hanka Nováková (bude upřesněno). V sobotu po setmění začne zvířecí bál, kam se doporučuje vstoupit v převlečení za lovnou zvěř; kostýmy si můžete přijít vyrobit v pátek 22. 8. a v sobotu 23. 8. dopoledne (vždy od 10 do 13 hodin).

Čeští myslivci se předloni stali nehmotnou kulturní památkou, a také proto zařazujeme toto téma do našeho kulturního programu. Fenomén myslivectví není jen nostalgickou rekonstrukcí tradic, neboť myslivci do značné míry ovlivňují náš vztah k lesní zvěři a lesům; na jedné straně péče, na druhé hon aneb „výkon práva myslivosti“. V rámci naší akce se pokusíme vytvořit prostor pro imaginární dialog myslivců a lovné zvěře.

Aktuální informace: yo-yo-yo.org, dále na e-mailu či telefonním čísle 604335974.

Akci pořádá Oblastní galerie Vysočiny ve spolupráci se sdružením Yo-yo. Akce je doprovodným programem výstavy Seno, sláma. Práce v krajině a přírodní procesy v umění a je součástí projektu Alotof [A laboratory on the open fields].

www.ogv.cz/alfa

http://yo-yo-yo.org

www.alotof.org