Prague Improvisation Orchestra zahraje podle grafické partitury Adapt/Oppose, vytvořené současným rezidentem Agosto Foundation Burkhardem Beinsem.

 

Berlínský skladatel a hudebník Burkhard Beins, momentálně pobývající na rezidenci nadace Agosto, spolupracuje s Pražským improvizačním orchestrem (PIO) na nové skladbě, založené na partituře Adapt/Oppose, modulárním systému grafických znaků, který extenzivně rozvíjí už asi dvanáct let. Adapt/Oppose není ustálenou kompozicí, ale pracovním nástrojem, umožňujícím kolektivní hudební tvorbu. V závislosti na kontextu – od workshopů po profesionální ansámbly i autorovy vlastní skupiny – může znít výsledná hudba rozdílně, pokaždé se v ní však projeví inherentní struktury a formální nastavení Adapt/Oppose.

 

Systém grafických znaků konfrontuje hráče s jasným zadáním, jak se obecně vzato vztahovat jeden ke druhému v daných situacích, ti se však zároveň stávají spolu-skladateli, když prosazují vlastní rozhodnutí, týkající se přesné volby hudebního materiálu, trvání, dynamiky atd. Reálně performované skladby jsou tedy stejně tak jejich dílem, jako dílem skladatele.

 

Večer zahájí sólovou hrou na perkuse Burkhard Beins.

 

Více informací >>zde<<