Publikace Pramen / Katalog Ateliéru fotografie sleduje období pedagogického působení Aleksandry Vajd a Hynka Alta na Vysoké uměleckoprůmyslové škole v Praze od roku 2008 do roku 2016 a dále do současnosti. Jejími základními strategiemi jsou zpětné revize autorských i ateliérových archívů a nová interpretace nepoužitých, nedokončených či pouze zamýšlených, ale nevytvořených projektů, souborů a záměrů studentů a absolventů ateliéru.

Jmenovitě se knize podíleli Petr Pawlowski, Adéla Zapletalová, Jan Drochytka, Jan Kolský, Peter Sit, Eva Šmahelová, Barbora Fastrová, Eva Rybářová, Marie Tučková, Adam Havelka, Tomáš Brabec, Nina Bumbalková, Eva Burianová, Teo Sprock, Markéta Kinterová, Radek Brousil, Zuzana Vejšická, Nikola Hronková, Peter Fabo, Ladislav Vondrák, Rudolf Skopec, Matěj Pavlík, Kryštof Hlůže, Veronika Nehasilová, Lenka Glisníková, Michal Králíček, Nora Longatti, Benedek Regős, Lukáš Prokůpek, Václav Kopecký, Viktor Kopasz, Bastian Schwind, Akira Otsubo, Adéla Kremplová, Johana Pošová, Matěj Kos, Libor Galia, Richard Janeček, Jana Šašková, Eva Dittrich, Alina Cristea, Julia Lübbecke, Katarína Hudačinová, Darja Lukianenko, Barbora Hollan, Miroslava Večeřova, Michal Blecha, Jara Lopez.

Editory Pramene jsou Hynek Alt, Jiří Ptáček a Aleksandra Vajd. Grafický design: Jan Brož. Knihu vydává Nakladatelství UMPRUM. 

Více o knize Pramen

Program křtu:

Barbora Fastrová a Johana Pošová: Občerstvení
Ladislav Vondrák: LV
Eva Rybářová: Recitál
DJ Kraliček

Knihu představí Jiří Ptáček a pokřtí Vjera Borozan a Jiří Skála.

fotografgallery.cz/pramen