Pražský mikrofestival je každoroční mezinárodní kulturní akce, spojující současnou literaturu s uměním, filmem a performancí, který vítá renomované i začínající autory a umělce z celého světa. Celý jeho program se odehrává na pódiu s projekcí, hudbou a různými vizuální vjemy jako doplňkem.

 

Kvůli zhoršené situace v Evropě a ve světě letos Pražský mikrofestival čelí mimořádným a nepředvídatelným výzvám vyplývajícím z pandemie koronaviru a pro bezpečnost svých autorů, umělců, vydavatelů, redaktorů a návštěvníků přesouvá své působení do virtuálního světa.

 

Od svého založení usiluje Pražský mikrofestival o spolupráci mezi českou a mezinárodní literárně-uměleckou scénou. Díky mnoha mezinárodním partnerům, zejména spolupráci s literární organizací Versopolis, kde Mikrofestival zastupuje českou scénu, se mu daří tvořit spojovací most mezi domácími i mezinárodními autory – všechna jeho představení se odehrávají v původních jazycích, a zároveň také v českém a anglickém překladu. 

 

Coby umělecká a literární platforma překlenující a spojující český a mezinárodní kulturní prostor je Pražský mikrofestival také místem, kde se lidé mohou stýkat a potkávat. Přes svůj široce pojatý mezinárodní rozsah zůstává PMF přátelským místem pro objevování nového. Jakožto plně dvojjazyčná a inkluzivní zkušenost s neuvěřitelně rozmanitou nabídkou slibuje PMF něco pro každého – dokonce i letos v čistě virtuálním formátu.

 

Pražský mikrofestival 2020 se koná 30. října – 1. listopadu online, na webových stránkách https://www.praguemicrofestival.com/, každý festivalový den od 17:00 do pozdních večerních hodin.

 

Hlavní body programu:

pátek 30. října 

– Čtení Enis Maci, Kira Pietrek, Artis Ostups, Sheila Mannix a Dragana Mokan

– Kritický kulatý stůl „Mayday / M’aidez“ s Louisem Armandem, Dustinem Breitling, Márk Horváth, Bogna Konior, Adam Lovasz a Robin Mackay 

– Hudba a vizuálni představení Autopoetic + Eli Anders 

 

sobota 31. října 

– Čtení Paul Hawkins, Sarer Scotthorne, John Trerfy a Richard Makin 

– Publishing Roundtable with Simone Hutchinson, Manuel Marrero, Sarer Scotthorne, David Vichnar a Andrew Wilt

– Vystoupí Loretta Lau; Orkida Bracula & Valen Sandoval a adO/Aptive: Daniel Hüttler, Márió Nemez, Zsolt Miklósvölgyi

 

neděle 1. listopadu 

– Čtení Nataša Velikonja, Richard Marshall, Nina Dragičević a Germán Sierra 

– Divadelní vystoupení NOIR 

– Promítání filmů od Dustin Breitling (Mohaghegs Omnicide) a krátké PMF filmy: Andrew Wilt, Gut Text, Louis Armand, The Garden, atd. / Hudební vystoupení ROKSAN

 

Všechna čtení jsou v češtině i angličtině (společně v původních jazycích hostujících autorů).

 

www.praguemicrofestival.com 

https://facebook.com/praguemicrofestival/ 

https://twitter.com/praguemicrofest 

https://instagram.com/thepraguemicrofestival 

 

Kolektiv PMF: Aljaž Koprivnikar, Maria Samira Mekibes, David Vichnar, Louis Armand, Vít Bohal, Lenka Malá, Dunja Ilić, Jeffrey Howe, Tomáš Veselý