Dům umění vás zve na týden (26.– 30. 7. 2021, vždy 9–16 h) plný celodenních dílen pro děti od 8 let a dospělé. Je možné se zúčastnit jak jednotlivých dílen zvlášť, tak celého týdne. 

  

26. 7. 2021 – Pro mě na zdi

Týden plný workshopů odstartujeme z ostra! Hned první den vyrazíme mimo Dům umění za malováním na zeď v centru Brna. Vyzkoušíme si jak práci s barvou, tak se šablonami a spreji. Dnem vás budou provázet lektorky Domu umění Lenka Trantírková a Romana Horáková.

Cena: 250 Kč (cena včetně oběda)

 

27. 7. 2021 – Pro mě šťavnatě

Druhý den se ponoříme do výroby inkoustů (nejen) ze slupek z cibule, červené řepy a jiných zbytků z kuchyně. Aneb co si navaříme, s tím si taky zabarvíme! Dnem vás bude provázet umělkyně Michaela Casková / www.naposedu.cz

Cena: 250 Kč (cena včetně oběda)

 

28. 7. 2021 – Pro mě v barvě

Chtěli byste začít malovat? Toužíte nakouknout do tajů olejomalby či akvarelu, nebo nevíte pro jakou techniku se rozhodnout? A víte vůbec jak se napíná plátno? Umělec Tomáš Plachký si pro vás připravil celodenní dílnu, kde vás seznámí se základními technologiemi a postupy ze světa malířství.

Cena: 250 Kč (cena včetně oběda)

 

29. – 30. 7. 2021 – Pro mě v jílu

Ve dvoudenní dílně si společně zapatláme ruce jílem. S divadelníky Terezou Havlovou a Adamem Páníkem pracujícími pod jménem Musaši Entertainment Company, si vyzkoušíme práci s obyčejným jílem (takovým, jaký máte i vy na zahradě) a vymodelujeme posvátné totemy, zvířátka nebo třeba korálek na krk. Ty potom společně vypálíme v ohni, aby je ani déšť nerozmočil a mohli tak dělat parádu jak doma v květináči, tak i v tajném koutu zahrady.

Cena: 450 Kč (cena včetně oběda)

 

Pro více informací a rezervace do 19. 7. 2021 pište na edukace@dum-umeni.cz