Chodíte přes vestibul metra na Palackého náměstí do práce, bydlíte v okolí nebo se zajímáte o architekturu pražského metra a veřejný prostor hlavního města? Přijďte se podívat na veřejnou prezentaci výsledků workshopu studentů architektury a říci nám svůj názor na to, co by se zde mohlo změnit!

V úterý 7. 11. 2017
>>> 17:00 veřejná diskuze v Norma Space (Podskalská 31)
>>> 19:00 vernisáž výstavy architektonckých návrhů v galerii Mimochodem (vstup do vestibulu metra ze Zítkových sadů)

Výstava v galerii Mimochodem potrvá do 18. 3. 2018.

Vestibulem metra B Karlovo náměstí na Palackého náměstí v Praze projdou denně stovky lidí. Od doby jeho otevření uplynulo již 32 let a kvalitně zpracovaný prostor dnes z velké části neslouží svému původnímu účelu. V bývalé prodejně jízdenek sídlí Domov sociálních služeb Vlašská, v centrálním prostoru stojí vestavba pekárny a původně plánovaný východ směrem do ulice Na Moráni nebyl nikdy zprovozněn. Proto se galerie Mimochodem spojila s galerií architektury Norma Space a uspořádaly workshop pro studenty. Výsledkem je 7 projektů, které zkoumají současný stav vestibulu a navrhují možná nová řešení a funkce. Návrhy vystaví galerie Mimochodem přímo v prostoru vstupu do metra a vernisáži bude předcházet diskuze nad dnešním stavem vestibulu i nad jeho možnostmi do budoucna.

Partneři: Nadace Proměny Karla Komárka, Magistrát hlavního město Prahy, Státní fond kultury ČR a Ministerstvo kultury ČR
Za podpory: Domov sociálních služeb Vlašská, Sprinter Studio a Dobrý Cider