Výchozím bodem pro tvorbu Roberta Bučka je příběh, touha ho prožít. Znovu, poprvé nebo posté. Přes motiv domu se autor do těchto příběhů vtěluje, nachází v nich své místo, zabydluje se.

 

Pečlivě vybudované domy se mění na ruiny s povrchní, pomíjivou krásou. Ukazují na naši vlastní posedlost budováním a dekorováním bytů, které ztrácí veškerou praktickou smysluplnost. Východiskem z těchto zoufalých pocitů se stávají jednoduché formy, domy stavěné pouze z životní nutnosti bydlet. Domy, ve kterých by právě proto bylo krásné žít.

 

Sochařské portfolio Roberta Bučka je rozsáhlé po stránce formální i obsahové. Pracuje s kamenem, dřevem, keramickou hlínou i méně tradičními materiály. Aktivně vystavuje a účastní se mezinárodních sochařských sympozií. Je také autorem mnoha realizací ve veřejném prostoru a to na území České republiky i v zahraničí. Mezi nejvýznamnější práce patří například: J. A. Baťa – realizace pomníku, Uherské Hradiště a „Dešťovník“ Central Park Botanica, Praha nebo “Lookout Tower” Istanbul.

 

Vernisáž: 17. 7. 2020 od 18 h

Výstava trvá do: 30. 8. 2020

 

Prohlídka výstavy v rámci komentované procházky:
so 18. 7. (cca 10:30)
ne 19. 7. (cca 14:30)
+ minimálně ještě jedna ke konci srpna
 
Výstavu lze navštívit samostatně během otevírací doby Šatlavy – muzea vězeňství.
Šatlava | Příční 205, tel.: +420 734 513 953
www.muzeumunicov.cz/satlava-muzeum-vezenstvi/
 
Výstava je součástí 10. ročníku Fotofestivalu Uničov.