Po dlouhých koronavirových prázdninách jsme zpět, otevíráme 15. 5. a těšíme se na vás! Obrazy udržují odstup, visí dva metry od sebe a celou 8smičkou kromě chleba voní dezinfekce. Tak nebojte a hurá k nám.

 

Sobotní dílny budou v květnu probíhat v trochu speciálním režimu. Protože vás nesmí moc dýchat stejný vzduch najednou, bude dílna vždy pouze pro jednu rodinu a lektor se tak bude věnovat jen vám aneb VIP tvoření v 8smičce. Na dílnu je tedy třeba se dopředu objednat na mailu info@8smicka.com a vybrat si čas, kdy dorazíte – 14.00, 15.00 nebo 16.00. Tvořit budete společně s lektorem vždy 45 minut.

 

OBKRESLOVÁNÍ SVĚTA

Přes skleněné tabulky pohlédneme na svět a barevnými fixy obkreslíme tvář mámy nebo táty. Obtáhneme tvary, které uvidíme skrz sklo a přenesenou kresbu pestře vybarvíme. Když necháme některé plochy čisté, bude se nám obrázek měnit s každým novým místem, kde dílo vystavíme. Vznikne nám tedy skleněný obraz s nespočetným množstvím obměn. Dílnou vás provede Hana Sommerová, studentka vysoké umělecké školy v Praze. 

 

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo. Pro děti máme připravenou speciální aktivitu, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou ve výstavě tvořit svoje vlastní umělecké dílo. Něco jako pracovní list, ale bez práce a bez papíru. 

 

Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208 Kč, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením, běháním po okolí nebo tovární vyšívánkou.