Alena Anderlová, Row, 40 × 40 cm, 2022

Mistrovství světa ve veslování v Račicích, událost, na kterou veslařská obec čekala 29 let. U veslování to ale tentokrát nekončí. Poprvé v historii bude mistrovství světa doprovázet prodejní výstava současného umění. Díla inspirovaná veslováním lze vidět v pop-up galerii Sport in Art. Výstava s názvem Row Row Row Račice bude k vidění přímo v Labe Aréně Račice a představí významné české i světové výtvarníky.

 

Návštěvníci se mohou těšit na díla více než dvaceti umělců s českým i mezinárodním zastoupením. Prim hraje malba, ale chybět nebudou ani sochy, grafiky nebo videoart. Na jednom místě tak bude možné obdivovat díla Aleny Anderlové, Marka Číhala, Romana Franty, Jiřího Hauschky, Lukáše Havrdy, Karla Jerieho, Davida Mazance, Jitky Petrášové, Sarah Emily Porter (GB), Julia Reichela, Michaela Rittsteina, Frithy Strand (USA), Barbory Šlapetové, Pavla Šmída či Karla Štědrého. Představí se sochaři Milan Cais, Jakub Flejšar nebo Paulina Skavová, grafik Michal Cihlář či vizuální umělkyně Zuzana Bahulová. Všechna díla jsou inspirována veslováním a některá vznikla přímo pro Mistrovství světa. Susan Wood (USA), jejíž malby budou také k zhlédnutí, je zároveň trenérkou amerického národního veslařského týmu.

 

Takto komplexní propojení sportu a umění je v kontextu špičkových sportovních eventů zcela unikátní. Ambiciózní idea projektu se navrací k Antice, kde bylo propojení fyzického a duševního zcela přirozené. Pop-up galerie Sport in Art bude postavena z osmi designových kontejnerů. Návštěvníkům se tak nabízí nejen netradiční výstavní prostor, ale také exkluzivní výhled na veslařské souboje.

 

kurátor: Petr Volf

otevírací doba: 18.–⁠22. 9. 11:00–15:00, 23.–⁠25. 9. 10:00–16:00