Zavolej! Rudolf Samohejl, 2021

Prezentace projektu a širšího kontextu tvorby Rudolfa Samohejla, autora „sochařské situace“ ve veřejném prostoru Zavolej! Součástí akce bude také překvapení – spuštění umělcova nejnovějšího díla.

 

Rudolf Samohejl je umělec, jehož tvorba zahrnuje různá média – od fotografie a grafického designu, přes interiérové instalace až po monumentální sochařská díla v krajině. V současné době pracuje v Cité Internationale des Arts v Paříži na projektu, který propojuje moderní technologie a výtvarné umění. S tímto projektem souvisí také jeho dílo pro Roudnici – velkoformátové telefonní číslo 778 752 309, umístěné v parku u galerie.

 

Sochařská instalace Zavolej! nemá pouze fyzickou podobu, zahrnuje také hlasovou samoobsluhu, kam se návštěvník dostane po vytočení ztvárněného telefonního čísla. V tomto interaktivním audioprostředí najde netradiční nabídku zajímavostí a příběhů spojených s daným místem, mezi nimiž se může pohybovat téměř detektivním způsobem.

 

Hlasovou samoobsluhu namluvila Ester Geislerová. Všechny audiopříběhy dle scénáře Rudolfa Samohejla propojuje symbolický podtext – touha po návratu do reality.

 

Cílem celého projektu je nejen oživit veřejný prostor, ale pomocí technologií také propojit vizuální umělecké dílo s jinými formami zážitku, přičemž pomocí hlasové samoobsluhy se lidé mohou do Roudnice dostat prakticky odkudkoli.