Před nějakou dobou jsem se začal zajímat o rozhraní počítačového programování a malby. Protože je mi blíž svou smyslností a materiálností malba nežli výtisk digitálního obrazu, rozhodl jsem se používat generovaných obrazů jen jako námětu k malbě. Obraz pro Galerii KIN jídelna vznikl na základě generujícího řetězce „^+8^12“. Nicméně není s ním úplně totožný, jak je u malby obvyklé, snad i samozřejmé, jde tu proto také o další lidský faktor či vrstvu interpretace umělce.

Stejně jako svět kolem nás v, kterém se člověk pohybuje má určité hranice a při výběru obrazů je tím tedy limitován. Tak i u tohoto projektu je výběr ohraničen algoritmem programu, který za nás vybírá podle vygenerovaného řetězce výsledný obraz. Tento digitální záznam by se dal přirovnat procesu vyvolávání fotografií. Po zadání řetězce následuje totiž pár sekund, během kterých se výstup generuje. Těžko předvídatelný výstupní obrázek se objeví až po chvíli, což se podobá sladce napjatému očekávání nad miskou s vývojkou.

Součástí vernisáže bude akce, při níž autor vytvoří před diváky 6 obrazů o rozměru 18x24cm, pomocí popsané techniky. Prvním 6 návštěvníkům vernisáže bude nabízena účast v projektu. V případě kladné odpovědi bude od nich vyžádán textový řetězec. Návštěvníci si budou moci autorem vytvořené obrazy ponechat.

—————————————————————————

Jak se k nám dostanete?

Galerie KIN jídelna
Kavkazská, Praha 10 – Vršovice

Druhé vstupní dveře budovy Koh-i-noor a.s.
ulice Kavkazská směrem od Čechova nám.

zastávka tramvaje č. 22 – Čechovo nám.
zastávka tramvaje č. 4, 7, 24 – Koh-i-noor
zastávka autobusu č. 124, 139 – Čechovo nám.
zastávka autobusu č. 101, 124, 139 – Koh-i-noor

Otevírací doba Galerie KIN jídelna je v době
podávání obědů pro strávníky závodní jídelny
Koh-i-noor a.s. každý všední den 11:30-13:00
a v době vernisáže.