Sad Paradise Resort *** Vás zve na večer plný hraní. Můžete se těšit na deskové hry, karty nebo šachy. Nebude chybět ani čaj a sušenky. Dorazte prosím včas, ať můžeme lépe organizovat týmy.

 

Událost je součástí rezidence Sad Paradise Resort ***, v rámci níž Olga Krykun zkoumá a postupně realizuje svou vizi melancholického uměleckého hotelu. Symbolicky se odkazuje na své předchozí stejnojmenné video, v němž zpracovala vlastní zkušenosti s imigrací. V Prostoru INI vytváří možné kulisy, objekty i události tohoto hotelu, přičemž ho po určitou dobu otevře k práci i prezentaci také jiným umělcům.

 

Olga Krykun (*1994) se svou praxí pohybuje v médiích videoinstalace, sochařství a malby. Její práce je silně založena na intuici, emocích a osobní zkušenosti. Skrze vyprávění obohacené současnými symboly vytváří rozporuplnou mytologii dneška, její díla připomínají jakýsi tranzový surrealismus. Olga pochybuje o zažitých způsobech fungování oboru a hledá nové pracovní metody, ať už sama či ve spolupráci s dalšími umělci. V roce 2021 získala Olga Krykun magisterský titul na UMPRUM, kde studovala v ateliérech supermédií a malby. Během studia absolvovala stáže v Athénách (TEI), Stockholmu (Konstfack) a Taipei (NTUA).

 

Událost podléhá současným vládním opatřením. Akce je realizována díky podpoře podpoře Ministerstva kultury, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.