Srdečně Vás zveme na první akci v rámci rezidence Olgy Krykun. Sad Paradise Resort *** láká ke strávení klidné a ničím nerušené chvíle v malebném okolí spodního Žižkova. Pyšní se vyladěným a útulným výbavením, které vytvořila umělkyně Olga Krykun a které svým designem odkazuje k místu autorčina původu – jižní Ukrajině. Ubytováni budete v prostorném pokoji s vysokými stropy v osobitém architektonickém stylu budovy, přičemž předpokládaná délka vašeho prvního pobytu jsou čtyři hodiny. (Odpovídá délce chystané akce.)

 

Kromě setkání s přáteli nebo zcela novými zajímavými osobnostmi se můžete těšit na pečlivě sestavené menu složené z ochutnávek regionálních specialit a na vyváženou kombinaci teplých a studených nápojů. Náš resort nabízí také další služby, jakými jsou podpora a ubytování jiných autorů a bohatý animační program zacílený na společné trávení času. V závěru pobytu se můžete rovněž těšit na zahájení slavnostní gala show.

 

Olga Krykun (*1994) se svou praxí pohybuje v médiu videoinstalace, sochařství a malby. Její práce je silně založena na intuici, emocích a osobní zkušenosti. Skrze vyprávění obohacené současnými symboly vytváří rozporuplnou mytologii dneška a její díla připomínají jakýsi tranzový surrealismus. Olga pochybuje o zažitých způsobech fungování oboru, a tak hledá nové pracovní metody, ať už sama či ve spolupráci s dalšími umělci. V roce 2021 získala Olga Krykun magisterský titul na UMPRUM, kde studovala v ateliérech supermédií a malby. Během studia absolvovala stáže v Athénách (TEI), Stockholmu (Konstfack) a Taipei (NTUA).

 

Akce je realizována díky podpoře podpoře Ministerstva kultury, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.