Radek Pleha - Šestatřicet

Radek Pleha je absolventem Intermediálního ateliéru Petra Lysáčka na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě a už tehdy patřili k jeho hlavním zájmům video a flashová animace, zabýval se ale i trojrozměrnými formami. Pohyblivý obraz se stal jeho stěžejním médiem na nezávislém poli umění, na poli profesním se věnuje především grafice. Radek stojí za vizuální stránkou koncertů kapely Schwarzprior, jako VJ tak má možnost živých výstav svých animací a videí pokaždé, když hrají. Na diváky pouští svoje apokalyptické vize, kříže, náhrobky a nejrůznější potvory a vytváří nenapodobitelnou a nezapomenutelnou atmosféru.

Ovšem na výstavě ve vitrínkách bude k vidění ze soudku další Radkovi záliby, a tou je focení. Jakoby nahodile zachycené deníkové útržky z různorodých prostředí pocházejí ze sérií z USA a ČR. Tyto fotografie mají společné zachycení bizarního okamžiku, či situace v umně vydařených kompozicích. Působí jako momentky z party i ulice, ale nahodilost přesahují svou ironizující notou i dokumentárním charakterem.

Pro vitrínky dostanou Radkovi fotografie intermediální rámec, lightbox, tedy vitrínku do vitrínky, aby zářily do tmy jako neonové poutače.