Vitríny Frýdlantská

Výstavou 3 krát 8 32 umělecká Skupina Ládví po více jak 10 letech volně navazuje na své aktivity v okolí stanice metra Ládví a na Sídlišti Ďáblice. Tentokrát se věnuje podmínkám práce, reflexi životních podmínek v současné společnosti a odkazuje k úzkému vztahu člověka k digitálním technologiím. Skrze odkazy ke knize Jiřího Skály Litanie prekariátu zdůrazňuje také nutnost hledat nové typy společenských smluv.

 

Tento způsob tvorby, který je charakteristický svou nenápadnou formou hluboce provázanou s tematikou sídliště a jeho funkcí, bylo možné ve tvorbě umělecké skupiny pozorovat od samého začátku. Činnost Skupiny Ládví, kterou v roce 2005 založila Adéla Svobodová, Jiří Thýn, Tomáš Severa a Jan Haubelt, se nevyznačovala klasickými výtvarnými postupy, ale spíše aktivistickými a prospěšnými činnostmi na místě, kde členové vyrůstali a žili – v okolí stanice metra Ládví a Sídliště Ďáblice.

 

Z jejich akcí jsou známé například Prostříhání keřů za účelem odkrytí zarostlého reliéfu či Pohledy Ládví, kdy do prodejny s denním tiskem umístili autorské pohlednice s pohledy na Ládví. Činnost skupiny trvala do roku 2007 s několika následujícími zahraničními výstavami.