Small Forms of the Great Doubt je performativní výzkumný projekt iniciovaný divadelníkem a performerem Szymonem Adamczakem ve spolupráci s vizuální umělkyní a prostorovou designérkou Zuza Golińska. Ve svém centru má tento projekt za cíl opětovně přezkoumat performance, které vznikly jako reakce na politicko-sociologické změny v 60. letech minulého století ve střední a východní Evropě. Zkoumáním struktury současného života se umělci snaží posílit pojem „pochybnost“ a představit jej jako účinnou, přesto jemnou sílu odporu. Jejich práce je formou konverzace, která zahrnuje prostorové formy a vytvořená slova. Výsledek jejich výzkumu bude prezentován jako představení a publikace.

Small Forms of the Great Doubt je dalším zhmotněním série výstava jako…, v níž se mezi 27. říjnem a 9. prosincem 2018 lítost zaměřuje na zkoumání samotného formátu výstavy skrz média, jež jsou v galerijním prostředí častokrát označovaná jako doprovodná.

Tento veřejný program vznikl s laskavou podporou International Visegrad Fund jako spolupráce mezi Cross Attic a lítost. Série „výstava jako…“ vznikla s laskavou podporou agentury Key Promotion

Pro více informací a biografie umělců prosím navštivte https://litost.gallery