Dům umění Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vás ve spolupráci s Konexe z.s. zve na tematické odpoledne SO DIKHEA | Džanas te avel jekhetane — Umíme být spolu.

 

Čeká vás bohatý program plný romské kultury, hudby, tradičních kulinářských specialit a srdečných lidí!

 

15:00 — Zahájení romského odpoledne

 

16:00 — Diskuse ke kauze Stanislava Tomáše. Co se stalo v kauze Stanislava Tomáše? Jak a proč zemřel? Co se dělo po jeho smrti? Jaký byl člověk? Samé otázky! Chcete odpovědi? Přijďte na debatu se členy sdružení Konexe, které pomáhá pozůstalým. Účastníci panelu: Míra Brož, Konexe z. s., Jozef Miker, Konexe z. s., Gwendolyn Albert, lidskoprávní aktivistka, Simona Tomášová, sestra Stanislava Tomáše. Online stream zprostředkuje Romea o. p. s. http://www.romea.cz/ 

 

18:00 — K tanci i poslechu bude hrát kapela GYPSY BROŽ

 

V průběhu celého odpoledne budou paralelně probíhat různé workshopy a aktivity pro děti, které si vezme na starost naše lektorka Šárka. Po celou dobu konání akce bude také možné ochutnat tradiční speciality romské kuchyně!

 

Program se uskuteční za laskavé podpory Ministerstva kultury ČR, Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Ústeckého kraje, Konexe z.s. a Romea o. p. s.