Sizzlin’ like a snare on a hot summer day. Přijďte s námi zahnat smutek z blížícího se konce tohoto léta. Již tradiční prázdninový výtvarný večírek ve smíchovské továrně se vrací předposlední srpnový čtvrtek. Lékem na letní chmury budiž jedinečný kulturní zážitek. A pár drinků k tomu.

 

Nabitý večerní program odstartují hned dvě komentované prohlídky. První z nich očima kurátorky Terezy Jindrové představí naši probíhající výstavu Ať zaslechnu tvé stopy. Na ni naváže exkurze po rezidenčním patře MeetFactory nabízející jedinečnou možnost setkat se s našimi současnými rezidenty a rezidentkami a nahlédnout pod pokličku jejich právě vznikající tvorby. Obě komentovky budou simultánně překládány do znakového jazyka.

 

Následovat bude dvojice performance našich rezidentek. Jacqueline se ptá What is love? (baby, don’t hurt me) a slibuje sbor, který šeptá, zpívá, křičí a vyje a vytváří tak prostor pro sdílení často nevyslovených a znepokojivých aspektů lásky. Marion zase připravuje konferenci o pohádce, která se nám lepí na kůži jako lékařský korzet, jenž nemůžeme sundat.

 

Maria a její Źur Spa Session představí tradiční polskou polévku v netradičně enormním množství. Mňam. 

 

A celý večer doprovodí projekce dvou autorských snímků Alžběty Bačíkové, která se ve své tvorbě dlouhodobě věnuje spolupráci s lidmi se smyslovým znevýhodněním a mimo jiné iniciovala vznik zvukové instalace Ráchel Skleničkové a Michaely Blažkové, jež je součástí aktuální výstavy. Oba krátké filmy promítané v rámci Soirée (Encounter a DJ) pak propojuje osobnost neslyšícího DJe Maca.

 

Hudba bude. Zatím takzvaně TBA!