Doprovodný program Sonic Circuits rozšiřuje výstavu Zvuky / Kódy / Obrazy: Akustický experiment ve vizuálním umění o sérii představení a akcí, které se konají buď v přednáškovém sále expozice v Domě U Kamenného zvonu, v baletním sále paláce Colloredo-Mansfeld nebo ve veřejném prostoru. Program začíná s předstihem již 26. března koncertem britského hudebníka a zvukového umělce Leeho Pattersona a ukončen bude audiovizuální performancí Christiny Della Giustiny. Jednotlivé večery nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost seznámit se s mnohotvárnou tvorbou českých i zahraničních autorů. Někteří pracují se zvukem v rozměru výtvarného umění, jiní zvuk tématizují v časoprostorových, matematických, performativních nebo společenských kontextech. Série Sonic Circuits je nejen sonda do aktuální situace českého zvukového umění, ale i šance nahlédnout do mezinárodní scény zvukového a audiovizuálního umění.

Tetsuya Umeda (narozen 1980) je japonský performer a zvukový umělec, žije a pracuje v Osace. Ve svých představeních reaguje na prostředí, sociální situaci, architekturu, teplotu, tvar a pohyb vzduchu.

 

Ve svých instalacích — performancích používá všední předměty, diváky vtahuje do představení, spolupracuje často s hudebníky a tanečníky. Vystavoval v řadě galerií v Japonsku a celosvětově na festivalech a akcích jako 1st Aichi Triennale 2010: Arts and Cities v Nagoji, Double Vision: Contemporary Art From Japan v Moskevském muzeu moderního umění a v Museum of Art v Haifě, Simple Interactions: Sound Art from Japan v Museu současného umění v Roskilde, Sounds of Us v Trafó Gallery v Budapešti. Dále také vystavoval v Museum of Modern Art v Gyoenggi.


 

Prepared by: GHMP and Agosto Foundation.
In collaboration with: LOMMappa a Falošný pohyb o.z., Fond na podporu umenia.