ArtMap, Atelijèur Půda, Roller Publishing, Independent Solutions a Galerie Jiřího Jílka v Šumperku vás srdečně zvou na prezentaci publikací vzájemně propojených texty Pavlíny Vogelové a grafikou Jana Zachariáše.

 

Akce proběhne za účasti fotografického mága Antonína Kratochvíla, sochaře a performera Martina Zetové, kurátorky Pavlíny Vogelové a grafika Jana Zachariáše. Hostem večera bude jazzový saxofonista František Kop.

 

Martin Zetová: Vyvažování (2024, Roller Publishing – Galerie Jiřího Jílka)

Artový bedekr ze šumperské Galerie Jiřího Jílka na Blacksphere 2024 v Javorníku a zpět. “Ležím na zádech a chytám se svých začátků, už ne proto, abych se dostal do rovnovážné polohy… ale spíš proto, abych se nepřevrátil.”

 

V síti barev, čar, světel a stínů (2023, Roller Publishing – Galerie Jiřího Jílka)

Ohlédnutí za třicetiletým působením Galerie Jiřího Jílka v Šumperku s výstavním katalogem roku 2023.

 

Antonín Kratochvíl: AK47 II. Za boží oponou (2023, Independent Solutions)

„Tato kniha se tak niterně dotýká života, jak je to jen možné… Takoví umělci jako Kratochvíl představují něco jako existenciální lakmusové papírky, reagují na místo a situaci, ve které se nacházejí, a věrným záznamem a kompozicí zachytí náhodné okamžiky v jediném snímku, který je okem viděný a srdcem vycítěný“, píše v knize Michael Persson.

 

Antonín Kratochvíl: Davie Bowie. Looking for the Light (2022, Atelijèur Půda)

„Já se jen snažím najít světlo. Chceš jít se mnou?“ Bowie potáhl ze své marlborky. A byli pryč… Knížka vyšla coby součást oslav 75. narozenin Antonína Kratochvíla a Davida Bowieho.