"Příliš se to neví, ale v Praze se nachází největší stadión na světě: Strahovský stadión byl vybudován ve dvacátých letech minulého století a pojme na 250 000 návštěvníků. Nejprve na něm předváděli své synchronizované cvičení Sokolové, později se na něm během komunismu pořádaly Spartakiády. Tento monstrózní stadión, jehož konstrukce nepostrádá jistou eleganci, stojí dodnes na petřínském vrchu na území Strahova. Je němým svědkem časů minulých, kdy se v něm prolínaly sportovní, společenské a politické události, kdy byl místem pro různé choreografické sestavy či demonstrace. Působí poněkud odcizeným dojmem, ale stále je tu a žádá si pozornost.
Šalounův společenský klub se snaží využít současného vakua a svůj zápas odehrává v někdejším tiskovém středisku v útrobách východní tribuny. Jménem ŠSK bych vás na strahovském stadiónu velice rád přivítal 15.6.2015 v 6 hodin."

Josef Dabernig, červen 2015

ŠSC members:
Heeja Bahc, Dana Balážová, Gabriel Dearnaley, Lucie Doležalová, Tomáš Kajánek, Jan Mikšík, Andrea Mikysková, Vojtěch Novák, , Martina Růžiková, Marcela Steinbachová, Justyna Szymańska, Bo Wen, Irina Zakharova, Junsheng Zhou

Josef Dabernig (*1956) 
působí ve Vídni. Vystudoval sochařství (1983) a vedle něho se věnuje práci s textem, filmu a architektonickým instalacím. Od roku 1996 realizuje krátké filmy, které se zabývají veřejným prostorem a prostředími, která mají jasně naznačené funkce.
Josef Dabernig se účastnil bienále Manifesta 3 v Petrohradu (2014), 9. Bienále Gwangju (2012), Benátkáského bienále (2003, 2001) a Manifesty 3 v Ljubljani (2000). Jeho film Hypercrisis byl nominován na cenu Evropské filmové akademie na Benátskem filmovém festivalu (2011).

Ateliér hosťujúceho pedagóga v Šalounovej vile na Vinohradoch funguje (AHP) pri Akademii výtvarných umění v Prahe od roku 2007 a za 8 rokov jeho existencie sa v ňom vystriedalo 14 výrazných medzinárodných umeleckých osobností: 

– Simon Wachsmuth
– Artur Źmijewski 
– Ruth Noack
– Jan Mladovský
– Nicole Wermers
– Florian Pumhösl
– Silke Otto-Knapp
– Althea Tauberger 
– Marcus Geiger 
– Gelitin
– Jan Merta
– Zbigniew Libera
– Magdalena Jetelová 
– Anton Čierny

Vernisáž: 
Pondelok 15.6. od 18hod
Vaníčkova 2


Výstava potrvá do 24.6. 2015 a bude otvorená od 10-18hod.
Mapa: https://goo.gl/maps/1VW1v

Poděkování:
Magistrát hl. města Prahy – Helena Taterová
Akademie výtvarných umění v Praze – Tomáš Vaněk, Anna Daučíková, Rostislav Švácha
Narodní galerie v Praze – Jakub Potůček
Ústav dejín umění AV ČR – Markéta Svobodová
Správa Strahovského stadionu/ Administra- tion of Strahov stadi- um: Miroslav Pytlík/ Liga- servis s.r.o.