ORNAMENTIANA je levitující hladina nabitá vztahy směřujícími ke komplexitám času a prostoru, vizuální manifest, odpoutání se od gravitace angažovaného směrem k nekonečnosti, beztížnosti, univerzalitě.

ORNAMENTIANA je horizontální krajina, plocha, vodorovná socha, ve které jedinečnou vertikálu tvoří návštěvník výstavy, rozšiřuje ji svojí přítomností o další souřadnici.

ORNAMENTIANA rekonstruuje a promítá ornament, rendruje novou vizualitu a umožňuje divákovi procítit archeologii času. Je opětovným vytěžováním a následnou stigmatizací folklorismu. Staronovost a novostarost.

ORNAMENTIANA je akcelerace existující estetiky. Sondování vizuální podstaty a materiální povahy vnímání světa tady a teď. Anadigilogtal.

ORNAMENTIANA přehodnocuje formální aspekty umění na pomezí vysokého a nízkého, okolnosti jejich produkce v kontextu nikdy nespící společnosti.

ORNAMENTIANA je ne-hierarchická, de-centralizovaná, de-politizovaná. Popírá afirmativní, pevnou pozici, hlásání, barikadismus a protiřečí naší představě o demonstrativním politicko- aktivistickém gestu.

Kurátorky: Lucia Tkáčová & Anetta Mona Chisa