Lada Semecká (*1973) po svém absolutoriu VŠUP u prof. Vladimíra Kopeckého zamířila do japonské Toyama City Institute of Glass Art, kde působila jako pedagožka. Japonský pobyt v autorce vyprecizoval jemnocitný vztah mezi materiálem a přírodními ději. V poslední době pracuje především s fenoménem náhody a zvuku.

 

Barbora Křivská (*1976) taktéž studovala u prof. Vladimíra Kopeckého, který pro ni dosud představuje velký inspirační zdroj. Propojujícím prvkem většiny Barbořiných děl je výrazná barva, lehkost a neobvyklost barevných kombinací, výrazná rytmika. Autorka se s lehkostí pohybuje mezi plochou a prostorem, barvou a grafickou strukturou, sklářským uměním a textilem, kresbou a malbou. 

 

Anna Polanská (*1973) studovala na VŠUP nejprve v ateliéru prof. Kurta Gebauera, poté u prof. Mariana Karla. Pro její tvorbu je charakteristická jak vizualita, tak haptičnost, důležitost detailu, který pomáhá určovat výrazový a filozofický význam daných děl. Její tvorba je úzce spjata se zájmem o krajinu a člověka a jejich provázané vzájemné vztahy.