Ostrava Kamera Oko spojilo síly se spřátelenou olomouckou galerií Vitrína Deniska. V rámci Oko warm-up programu společně uvedou instalaci internetové platformy a fiktivního universa Televize Estráda.

  

Hospodin šestého dne stvořil člověka k obrazu svému. Sedmého dne odpočal a zanechal výtvory své v ohradě chaosu. Esráj, místo naturálních výjevů a obstojných mravů v mezikrajském analogovém vysílání.

  

Televize Estráda připravila pro Ostrava Kamera Oko instalaci do známé olomoucké výstavní vitríny, která se vztahuje k ústřednímu tématu festivalu 𝗥𝗮́𝗷𝘗𝘈𝘙𝘈𝘋𝘐𝘚𝘌.

  

Televize Estráda je internetovou platformou, produkující audiovizuální obsah. Zároveň je však fiktivním universem obývaném loutkovými charaktery. Tyto postavy mají své vlastní profily na sociálních sítích, kde prezentují své postoje a příběhy. Postavy redaktorů televize jsou avatary reálných tvůrců. Všechny tyto charaktery společně pracují v Televizi Estráda, v jakési bizarní organizaci podobné kafkovskému zámku. Repertoár Televize Estráda čítá teologickou talkshow, performance, besedy, ale i fotbalovou ligu. Mezi témata jejich tvorby patří život na venkově, satira klasických filmových žánrů a zpravodajství.

  

kurátorka: Nela Klajbanová

  

www.vitrinadeniska.cz & www.ostravakameraoko.com  

  

Našimi partnery jsou: PAF, Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, Ineral, Statutární město Olomouc, jlbjlt, Artmap, Kožené věcičky.