Projděte Hvězdnou bránou a vydejte se na cestu do jiného prostoru a času. Snový výlet do pohádkových dimenzí, kde bude možné setkání s Milanem Kozelkou, legendou českého undergroundu, kterému bohužel dosud nevyšla kniha pohádek s kouzelnými ilustracemi od Bubačky. Potkáte kočku Milana, který žije na Zbrojovce u Vendulky, má rád lenošení, lehké drogy a bio paštiku Karel. Ocitnete se na nekonečném tripu velrybího stehna v Matrixu, dozvíte se něco o vaření špaget u Svratky v doprovodu Frídy Kakao…

Tereza Damcová alias Bubačka je éterická víla, která vylétla z brněnského Komína, aby prolétla nad Jihlavou a představila nám její fantaskní svět, prodchnutý archetypální mytologií, snovými příběhy a pohádkami, kde logika ustupuje rozumem neposkvrněné ryzí imaginaci.  

Instalace objektů a koláží z recyklovaných průmyslových plastů je vytvořena speciálně pro galerii Nonstrop. Na vernisáži bude promítání pohádek Milana Kozelky. Hudební performance na motivy jedné z pohádek.

Tereza Damcová je absolventkou Ateliéru grafiky na Fakultě výtvarných umění při VUT v Brně. Věnuje se ilustraci knih, výrobě kostýmů a pedagogické práci. Žije a pracuje v Brně.

http://www.bubacka.cz