Synth Library Prague je prostor pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty v oblasti elektronické hudby.

 

Její spoluzakladatelka, lektorka a kurátorka Marie Čtveráčková aka Mary C představí myšlenky a aktivity, které projekt momentálně utvářejí.

 

Promluví o procesu demokratizace v oblasti hudební tvorby a technologií, učení a odnaučování i respektu. O “systémech”, ve kterých hrajeme, o tom, že jsou modulární, a umožňují tedy vytváření nových spojení a přehodnocení komunikace, ovládání, vlastnictví, spolupráce, i toho, co má hodnotu, a kdo je slyšet.

 

Online přednáška se uskuteční na platformě ZOOM: https://cesnet.zoom.us/j/95041798590 

 

MARIE ČTVERÁČKOVÁ aka MARY C

Hudebnice, kurátorka, lektorka a hudební publicistka. Jako redaktorka působí na ČRo Radiu Wave. Je spoluzakladatelkou kolektivu ZVUK a Synth Library Prague, prostoru pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty v oblasti elektronické hudby. Společně s Martinem Tvrdým, jako platforma Kreaton, organizují více než 4 roky hudební workshopy a přednášky pro děti i dospělé zaměřené na popularizaci nových způsobů poslechu a hudební tvorby. Jako kurátorka hudebně-vzdělávacích akcí spolupracovala s Goethe-Institutem na sérii Music Ports, s Palácem Akropolis na festivalu No One Future, s MeetFactory a platformou SHAPE na mezinárodním vzdělávacím setkání Synapse. V rámci Synth Library Prague formovala kolektiv hudebnic Trigger, který publikoval také stejnojmenný magazín. Ve svých aktivitách se zabývá diverzitou a reprezentací na hudební scéně a v oblasti hudebních technologií. Přednášela jako hostující lektorka na Karlově Univerzitě, festivalech Heroines of Sounds v Berlíně, Construction v Diepru, Ment v Ljubljani nebo Electric Spring ve Vídni. Jako hudební publicistka se zaměřuje především na afroamerickou hudbu a její společenský kontext.

 

___________________

Přednáška je součástí online předmětu na FF MUNI – IM_138_TIM a TIM_BM_003 Master Classes vyučovaném v rámci oboru Teorie interaktivních médií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a také součástí předmětu Videogram na FaVU VUT pod záštitou Kabinetu audiovizuálních technologií. Další program na www.videogram.cz