TOTO! Kurva je další ze série site-specific projektů realizovaných v rámci konceptu ARTWALL:LINK. Projekt TOTO! Kurva, jehož autorem je začínající umělecká skupina CANCEL (www.cancel356.cz), je tentokrát vystaven v 5 samostatných vagonech na lince metra B. Výstava potrvá od 1.-30.4.2013.

Text autorů:

Toto! kurva je vypasené obchodní sousloví, mělká slovní výstelka, chlupatá fráze, analogická PR žargonu „bezva akce“ nebo „super sleva“. Je kukaččím vejcem v hnízdě kurev v dutých prostorách stojanů v supermarketu.

Toto! kurva vnáší běžný jazyk do kvazi-veřejného prostoru supermarketu. Jako jmelí napadá reklamní čtivo, jazyk sloganů, návodů a popisků složení na zadních odvrácených stranách. Mluví řečí, která zní jako ta lidská. Obsahuje emoci, kurevský teplo domova a intimitu. Rozpíná se v odosobněných kartonových větách, jejichž každé slovo bylo zaplaceno. Toto! kurva ale není na prodej, může ji mít kdo chce. Toto! kurva hackuje obchodní regál a vytváří z něj komunikační kanál, který slouží k jiným účelům, než je zvykem. Slouží k tomu, abychom se nezbláznili.

Pokud „prostor vzniká tak, jako vzniká i jiné zboží,“ musí být správně přečtený – pokud supermarkety nahradily náměstí, tak náměstí neslouží k nakupování. Veřejný prostor je úmyslem společnosti, soukromý prostor je záměrem individua. V obou prostorech platí jakýsi řád, ale každý byl vytvořen dle jiného konceptu: veřejný prostor náměstí chrání obsah – ty, jež v něm vedou dialog, kdežto soukromý prostor supermarketu chrání jen dům a monolog jednoho řečníka. Toto! kurvě je to jedno. Nezáleží na čem je nalepená. Značky ji nezajímají.

www.totokurva.cz
www.cancel356.cz
www.artwallgallery.cz