V roce 2007 prezentoval Jiří Skála v galerii hunt kastner projekt Dvě skupiny předmětů (Two Families of Objects). Výstava byla inspirována a pojmenována po eseji, který napsal Umberto Eco poté, co v roce 1970 zhlédl veletrh v Miláně. Výstavu tvořila série barevných fotografií průmyslových strojů, které vyfotografovali jejich noví vlastníci, bývalí zaměstnanci zkrachovalé Škodovky v Klatovech v jižních Čechách. Továrna totiž stroje postupně rozprodávala, aby vyrovnala rostoucí dluhy, ale bankrotu stejně nezabránila a ukončila provoz v roce 2005. I matka Jiřího Skály, bývalá zaměstnankyně firmy, dostala v roce 2001 od svého manžela soustruh, na kterém 22 let pracovala, jako dárek k padesátinám.

Následovala kniha Jedna skupina předmětů / One Family of Objects, kterou v roce 2010 vydalo nakladatelství JP Ringier. V knize autor opět zkoumá vztah dělníků a strojů a způsob, jakým se tento vztah vyvíjel v kontextu zásadních společenských a ekonomických změn, kterými země za posledních dvacet let procházela.

Nová výstava Jiřího Skály se znovu věnuje tématu výrobních prostředků a změnám, kterými prošly od dob autorových rodičů. V tomto cyklu se Skála soustředí na výrobní nástroj, který se používá globálně, aniž by měl konkrétní fyzický tvar – internet. Formou performancí a konfrontačních čtení v podání pěti aktérů se autor pokusí propůjčit fyzický tvar několika internetovým fenoménům; jako unboxing, Beyoncé, datapřevodník Philips TDA 1451 A nebo návodům, jak rozeznat pravou kabelku Birkin od té falešné. V tomto cyklu se Jiří Skála zabývá vztahem, který chováme k novým médiím a komunikačním technologiím; snaží se tak lépe pochopit dnešní kyberkulturu, ve které trávíme spoustu pracovního i volného času. Projekt můžeme sledovat na autorově blogu thirdfamilyofobjects.blogspot.cz

Každý druhý den se v průběhu výstavy v galerii odehraje jedenáct performancí, které budou natočeny na video. Na závěr výstavy budou pak spojeny do jednoho videa, které bude k dispozici pro další zájemce.