Zveme na Blešírek, který vás ochrání před atakem vánočního shonu, úklidů a pečení; kde naleznete (až na drobné výjimky) veškeré nezbytnosti, kterých se vám nedostávalo; kde se potkáte s přáteli, tvůrci, kutily, umělci, a to bez složitého domlouvání (na Blešírek totiž míří zásadně všichni); kde si gurmetsky pochutnáte i užijete hutného kulturního programu pro malé i velké. 

  

13:00–15:00 Otevřené tvůrčí dílny / laboratoř Bujón – Divadlo 29 & Gampa

Otevřená animační dílna pro malé i velké v laboratoři Bujón Divadla 29 a výtvarná dílna v galerijním Gampišti. Nevaříme z vody, mísíme barvy, tvary, fantazii a oživujeme neživé. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, uši i nos.

  

15:00 Jak ho našli / laboratoř Bujón – Divadlo 29

Říká se, že kdo hledá, najde. Ať už hledáte úkryt při hře na schovávanou, lásku, smysl života, způsob jak se dostat na loď, ztracený klobouk či kouzelný meteorit. Své o tom vědí i všichni hrdinové šesti krátkých filmů pro děti od nastupující generace českých animátorů.

  

Děti ze Všehovíc: Jak ho našli, 9 min., režie: Petr Mischinger

Přes palubu!, 12 min., režie: Filip Pošivač, Barbora Valecká

Zvuky spoza lúky, 14 min., režie: Filip Diviak

Schovka, 7 min., režie: Bára Halířová

Hrůza v tónu gramofónu, 9 min., režie: Kryštof Ulbert, Martina Tomková, Zuzana Čupová

Plody mraků, 10 min., režie: Kateřina Karhánková

  

16:00 Toymachine: Ukradené Vánoce / Klub 29

Jaké by to bylo mít Vánoce po celý rok? Co by se stalo, kdybychom naopak Vánoce neměli? Co když tady někde někdo je, kdo nám je chce vzít? Všechna kouzla budou marná, ale možná to nejsilnější kouzlo, Kouzlo Vánoc, dokáže vše napravit. Připravili a hrají Tomáš Běhal a Tomáš Podrazil z loutkového divadla Toymachine pro malé i velké.

  

18:00 Blešírková tombola / Klub 29

  

20:00 Kobra Party Band Universal / Klub 29