S novým školním rokem 8smička již po druhé otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o moderním a současném umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Od druhé poloviny 19. století až do dnešní doby napříč všemi uměleckými směry – v září začneme prvním moderním směrem – impresionismem. Ten vnesl do dějin umění revoluci – poprvé v historii přestalo záležet na tom, co malujete, důležitým se stalo, jak to malujete.

 

Teoretickou přednášku doplní svým komentářem umělec Jan Peknik Kozák, který nabídne originální pohled na dané období se všemi souvislostmi a odkazy na současné umění.

 

Pro všechny školáky budou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy / knížky / výstavy.

 

V diářích si můžete zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci až do června, vynecháme pouze prosinec, protože to už v 8smičce balíme dárky.

 

Diskuze o všem, co vás zajímá. Délka = 90 minut, vstupné 18 Kč.

 

Rozvrh na školní rok 2019/2020:

19.9. Impresionismus + pointilismus

17.10. Postimpresionismus + fauvismus

21.11. Expresionismus

16.1. Kubismus

20.2. Umělecká avantgarda / dadaismus + futurismus + konstruktivismus + surrealismus

19.3. Konceptuální umění

16.4. Abstraktní expresionismus

21.5. Socialistický realismus + soc art

18.6. Pop art

 

Garanti: Natálie Brzoňová & Jana Strejčková & Jan Peknik Kozák

 

Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci a Jana Strejčková, absolventka oboru Výtvarná výchova a informatika pro střední školy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a grafička a ilustrátorka. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.